Перша згадкаП`ятниця, 29.03.2024, 02:56
Головна
Реєстрація
Вхід

                                                                                              село моє, для мене ти єдине,для мене ти найкраще на землі...

село Корнів

що на Городенківщині Івано-Франківської області

1448 рокуВітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Пісня про Корнів
« Мій рідний Корнів»



Де три дороги розійшлись світами,

Кують зозулі гомінкі літа.

Мій рідний Корнів розквіта садами,

Над берегами сивого Дністра.



З долонь криниці воду із зорею,

Несеш у серці стільки довгих літ.

Мій рідний Корнів, щоб зійтись з ріднею,

Сади вбираєш в яблуневий цвіт.



На скатертині золота хлібина,

І вишиванка тепла на плечі.

Хай в нашій долі , мамо – Україно,

Лиш журавлині будуть ще ключі.

Наше опитування
Оцініть сайт?
Всього відповідей: 58

Памятник на відзначення скасування панщини.

   Памятник- хрест знаходиться на розі вулиць Гарасимчукової і Широкої, був поставлений у цьому місці у 80-х роках ХІХ століття на відзначення скасування панщини у 1848 році. Поряд з памятником була колись глибока мурована криниця криниця ( до 18 м ). Крім цього памятника на відзначення скасування панщини було поставлено 5 хрестів на окраїнах полів села.

Кожного року з 1848 року по 1946 роки мешканці села святкували 16 травня «Свято скасування панщини». В ці дні церковна процесія обходила всі хрести. Їх увінчували вінками. Церковний хід перетворювався у справжнє свято села, біля хрестів у цей день відбувались молебні, співались пісні.

У 1947 році за вказівкою районних керівників ланцюг, яким було обнесено памятник, знято і забрано до райцентру смт. Чернелиця, де ним обнесено памятник воїнам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

В березні 1982 року памятник – хрест було зовсім знесено місцевими партійними активістами. З цього часу до травня 1990 року окремо знаходилася нижня частина памятника – хреста на цвинтарі.

У травні 1990 року памятник – хрест було покладено односельчанами на його попереднє місце. Але біля нього вже відсутні первісні його кам’яні стовбці і ланцюги. У травні 1990 року пам’ятник на відзначення скасування панщини було освячено.

 Копія напису: « 16.V.1848 р. Скасування панщини »

                                                Могила пароха с. Корнів Пісецького Івана Кипріяновича

   Могила розташована на цвинтарі. Пісецький Іван Кипріянович був парохом села Корнів з 1906 по 1939рр. Родом із села Кутузова , що біля Зарваниці Тернопільської області. Під час існування ЗУНР він був «польовим духовником» УГА. Відігравав провідну роль у духовному і громадсько – політичному житті села і парафії. За його участю в селі Кунисівці було організовано молодіжно – спортивне товариство « Луг».

   Садиба пароха піддавалась пацифікації польською владою за участь його сина Гриця у молодіжному націоналістичному русі Галичини. На початку 30 – х років син Гриць навчався у Львові. Із своїми товаришами по організації мали завдання роздобути для організації гроші шляхом збройного нападу на поштову карету. У ході цієї події – акції він загинув. Це було неподалік Львова ( с. Бібрка)

   Про діяльність пароха Івана Пісецького і досі з повагою розповідають старі жителі села. Помер Іван Кипріянович 4 лютого 1939 року. Могила впорядкована. Впорядкували рідні. Наземна частина виготовлена з бетону. Верхня частина завершується хрестом з фотографією і написом. Кругом могили стоїть металева огорожа. Раніше по чотирьох кутах були посаджені берези. Огорожу встановив Кривко Олексій Васильович. Напис: «Тут спочиває парох села Корнів Пісецький Іван К. 1872 – 1939рр.»

  На сьогоднішній день на церковній резиденції встановлено памятну меморіальну дошку отця Івана Пісецького. В село на урочисті богослужіння навідується внук Орест, що проживає у місті Львові.

                                                                                                    Могила вояків УПА

   Могила воякам УПА знаходиться на старому цвинтарі на полі Мочіра. Розміщений цвинтар за 0,5 км на південний схід від села по дорозі до Олієво – Королівки. Поховані в могилі 11 вояків із сотні Скуби. Відомо лише одне прізвище похованого, це - член ОУН з с. Чортовець Грицан Іван.

   У неділю 14 жовтня , на свято святої Покрови після обіду відбувся бій між вояками УПА і військовою частиною Радянської армії. Радянські солдати використовували в бою артилерію ( 2 гармати і 1 танк). Були людські втрати. Вбиті солдати Радянської армії були підібрані своїми і забрані, а вбитих 11 вояків УПА поховали вночі місцеві жителі: Романів М.В., Кривко О.Д., Лащак О.В., Кривко В.І., Савчук М.М., Дебрій М., Лащак Д.Ф., Кривко П.І., Койляк В. Ф., Марущак О.

В 1948 році могилу було зрівняно з землею, хрест викинутий місцевою владою. Влітку 1990 року під керівництвом Дмитра Розумного могилу заново відновлено місцевими жителями. Могила має вигляд чотирикутного гроба, виготовленого з бутокаменю. На камяній основі висипано могилу висотою 80 см. На могилі встановлено металевий хрест (виготовив Струк І. О. )

На постаменті напис: «Тут спочиває 11 невідомих борців за Україну і в честь загинувших односельчан Грицан І., Гарасимчук В., Дебрій І., Дебрій П., Мороз І., Іванчук І., Пилипів Д., Розумний М. Вічна слава героям полеглим за волю України!»

                                                                                   Церква святого Архистратига Михаїла

   Церква святого Архистратига Михаїла побудована на Цвинтарі. Мурована і висвячена в 1860 році на кошти громади села і пана. 

   Патрон : Наслідник Мойсея Рубеля. Під час війни, в травні 1944 року , від попадання снаряду, церква згоріла, залишились одні стіни.

   В 1946 -1947 рр. на території церкви збудовано каплицю. Столярні роботи і різьбу дверей виконав Кривко М. В літній час у капличці правилася служба Божа, а в зимовий час Свята Літургія відправлялась у резиденції, де до 1939 року жив О. Іван Пісецький. На храмове свято, 21 листопада 1994 року на будинку було встановлено меморіальну дошку І. Пісецькому. В 1989 році , під керівництвом Дмитра Розумного, церкву було відбудовано силами жителів села Корнів. Основні роботи виконував сам Д.В. Розумний.

          

Каплиця збудована на честь Незалежності України


   Каплиця знаходиться в центрі села, в найкращому його куточку , який називається - Вігонь. Колись тут збирали ( виганяли ) люди худобу, вівці, кози на пасовище в поле. Тому і пішла назва « Вигін» або «Вігонь». Зараз тут також знаходяться: стадіон, обсаджений кругом деревами, с/Рада, медпункт, магазини, автобусна зупинка, обеліск воїнам, полеглим в роки Великої Вітчизняної війни.

   Каплиця збудована в 1992 році на честь Незалежності України, під керівництвом Д.В. Розумного.

                                                                             Каплиця Пресвятої Богородиці

   Ця каплиця-фігура Божої Матері знаходиться на краю села, при вїзді в Корнів зі  сторони с. Вільхівці. Збудована на кошти сімей Розумного Б.М.  та Савчука М.І., вона символізує собою той оберіг, яким обдаровує Пресвята Діва наше село, оберігаючи його від природніх стихій і різних невдач. Після Великодня тут часто відправляються Маївки.

 



Каплиця Воздвиження Хреста 


Каплиця збудована на кошти Пернаровського Михайла Федоровича в 2005 році на перехресті вулиць Січових Стрільців і Кобилянської. В літній період тут відправляються молебні до Серця Ісуса.

                                                                                         Каплиця - криниця Водохреща

   Збудована за кошти жителя села Чорнописького Дмитра в 2007 р. Каплиця знаходиться в місцевості, яка розташована в центрі села і має назву « На селі ». Тут є природнє джерело – криниця, де щороку на Йордан відбувається освячення води і Хресний хід. Біля каплиці також вимуроване прало, де люди перуть в різні пори року.

                    




Обеліск Слави

   Обеліск Слави знаходиться в центрі села на Вігоні. Збудований він, щоб увіковічнити память про загиблих односельців в роки Великої Вітчизняної війни. Високий мурований постамент завершується хрестом. Раніше, в часи Радянської влади, на місці теперішнього хреста була пятикутна червона зірка. В нижній частині постамента видрукувані прізвища всіх полеглих воїнів.

   Щороку в День Перемоги тут відправляється панахида за померлими.

   Ось імена тих, які віддали своє життя за наше світле сьогодення: Гарасимчук І.Ф., Лащак М.В., Пернаровський М.І., Гарасимчук І.В., Чорнописький П.Д., Пернаровський В.М., Зеленюк М.Д.,    Михайлюк Д. І., Савчук М.М., Кривко Д.В., Мороз Ф.М., Сивків М.В., Кривко П.І., Мороз В.І., Сенюк М.В., Кривко М.М., Півторак М.Ю., Федорів Ю.В., Канафоцький І.М., Півторак Д.С., Федорів В.І., Кузьмін М.А., Півторак О.Я., Бранська Г.В., Лащак І.В., Прокопчук П.М., Лукинів Ю.І., Лащак І.В., Прокопчук М.І., Мазур О.С., Пушкедра Г.Д., Сивків П.Д., Федорів М.І.

Памятна плита братам Дебріям

                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Встановлена на родинному подвірї рідним братам Івану (1925р.) та Петрові (1928р.), членам юнацтва ОУН з 1942 і 1943 рр. відповідно.

   Дебрій Іван за допомогу підпіллю ОУН та УПА заарештований органами НКВД і засуджений на 10 років позбавлення волі. Загинув в увязненні.

   Дебрій Петро в 1943 році пройшов вишкіл у Василя Кубійовича, а в 1944 році - зійшов в підпілля. Був на вишколі в УПА. Працював підрайонним провідником Юнацтва та виконував обов’язки провідника ОУН. 24 квітня 1946 року В с. Топорівці на господарстві Дирди, в якої був бункер - був заскочений з трьома друзями. На вимогу облавників здатись, він відмовився, і всі були знищені. Тіла їхні було захоронено на скопиську, а пізніше перезахоронені на цвинтарі в с. Топорівці.

   Зараз на родинному обійсті проживає їх племінник Пернаровський Іван.  


                                                                     Монумент Т.Г.Шевченку

   15 травня 2011 року у День пам’яті жертв політичних репресій у селі урочисто відкрито пам’ятник Т.Г. Шевченку. Його споруджено з ініціативи жителя села Савчука Михайла Івановича та за сприяння сільського голови, церковної громади, школи, які організували збір коштів та власними силами організували будівництво.

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Форма входу
Оголошення


Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

| Copyright MyCorp © 2024 | |