Перша згадкаЧетвер, 18.04.2024, 05:36
Головна
Реєстрація
Вхід

                                                                                              село моє, для мене ти єдине,для мене ти найкраще на землі...

село Корнів

що на Городенківщині Івано-Франківської області

1448 рокуВітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Пісня про Корнів
« Мій рідний Корнів»



Де три дороги розійшлись світами,

Кують зозулі гомінкі літа.

Мій рідний Корнів розквіта садами,

Над берегами сивого Дністра.



З долонь криниці воду із зорею,

Несеш у серці стільки довгих літ.

Мій рідний Корнів, щоб зійтись з ріднею,

Сади вбираєш в яблуневий цвіт.



На скатертині золота хлібина,

І вишиванка тепла на плечі.

Хай в нашій долі , мамо – Україно,

Лиш журавлині будуть ще ключі.

Наше опитування
Чи подобається Вам село Корнів?
Всього відповідей: 80

   В 1921р. створено споживчу кооперативу, найбільш зусиль та велетенську працю вложив у це діло отець Іван Пісецький, а вже в 1925 році в селі стояв гарний Народний дім, де містилась світлиця Просвіти, театральний зал та споживча кооператива. Під домом була гарна, велика пивниця, що служила за магазин. Все це побудовано впродовж одного року з добровільного оподаткування з кожного морга поля і з великодної збірки, яку провели парубки. За дивним звичаєм, ходили вони у Великодний понеділок обливати дівчат і за це одержували писанки. Тепер замість писанок брали вони яйця, а це принесло 500 золотих готівки. Зимою хор об'їхав з колядою всі сусідні села, колядуючи на Народний дім у Корневі. Всім цим головував отець Іван Пісецький, за це в 1930 році польська поліція "нагородила" його, знищивши на приходстві все, навіть порозшивала солом"яні дахи. Та на щастя Народний дім не потерпів, адже був збудований з каменя і дубина та накритий бляхою.

   Після зведення Народного дому в селі закипіла праця. При Просвіті діяв аматорський гурток, що давав річно по кілька вистав (Свідки, На перші гулі, Назар Стодоля, Верховинці, Степовий гість, і навіть Ой не ходи Грицю). Все це коштувало багато праці, бо треба було розписувати ролі, і то виразно і чітко, щоб аматори змогли прочитати, а деяких аматорів доводилося вчити на пам'ять, особливо дівчат, тому що вони були не писемні. В селі не було деригента і цим зайнявся отець Іван Пісецький, який шукав з поміж сільської громади співаків. В 1930 році в село прибув учитель Струтинський, який і організував постійний хор. Пізніше аматорський гурток проводив книговод Іван Лонич, уродженець Корнева, який закінчив всього чотири класи. він був дуже освідчений і освіту доповнював сам. Площу під народний дім подарував Олекса Кубійович, довголітній старший церковний брат, котрого разом із рідними більшовики в 1940 році вивезли в Сибір, де він і помер.

   Стара школа побудована 1932-34 роках, в ній було 4 класи. Стіни кам'яні, поштукатурені гіпсом, покрита бляхою. Збудована школа на кошти громади села, майстром був М.Сташкевич з міста Городенки. В 2005 році сільський голова В.І.Галящук разом з односельчанами провели ремонт у старій школі, де зараз розміщено "Клуб і бібліотека-філіал".

   На території села знаходиться, в центрі, недобудований клуб, який мав стати справжньою окрасою та відпочинком мешканців та гостей села. Роботи, які почалися на початку 90-х років були тоді ж припинені із невідомих причин та відкладені в далекий ящик. Шкода праці тих людей, які доклали чи малу силу в побудуванні цього закладу. Надіємося, що з часом все таки новий та прекрасний Народний дім для відпочинку все таки повстане.


 

Народний дім побудований 1925 році              Не добудований Народний дім в центрі села

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Форма входу
Оголошення


Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

| Copyright MyCorp © 2024 | |